در سال اقتصاد مقاومتی که به دستور مقام معظم رهبری اعلام گردید، سازمان ها و شرکتها این پیام را خط مشی خود قرار داده تا در پیشرفت میهن عزیزمان گام بردارند.
مجتمع فنی تهران هم از این مهم مستثنی نبوده و با حمایت استانداری تهران و همکاری تعاونی ایرانیان ماندگار همایشی با موضوع مدیریت دانش و سرمایه های دانش با رویکرد اقتصاد مقاومتی در تاریخ 25 ام بهمن ماه در سالن همایش استانداری تهران با حضور مدیران استانداری تهران، فرماندهان ، مدیران اجرایی استانداری و فرماندهان بسیج ادارات برگزار نمود.
در این گردهمایی که با بیانات و خیرمقدم جناب دکتر مهدوی شاهرودی مشاور و مدیر دفتر استاندار و ریاست روابط عمومی آغاز گردید به اهداف و رویکردهای استانداری به مقوله اقتصاد مقاومتی پرداختند و همچنین از مجریان برگزاری تشکر نمودند.
از دیگر سخنرانان همایش جناب دکتر ترکی رییس سازمان برنامه و بودجه استان تهران بودند که آموزش را زمینه پیشبرد پیام مقام معظم رهبری بیان کردند و از عملکردها و حمایت های سازمان در امر تسریع پیاده سازی اقتصاد مقاومتی در کشور بیان فرمودند.
در این همایش که فرماندهان بسیج سازمانها حضور داشتند جناب سرهنگ عاشوری فرمانده بسیج وزارتخانه ها و ادارات به بیان ساختارهای اقتصاد مقاومتی در سازمان ها بالاخص بسیج ادارات سخنانی را ایراد نمودند.
در ادامه همایش نماآهنگی از مجتمع فنی تهران که بیانگر فعالیتهای 38 ساله این مجموعه می باشد پخش گردید تا مدعوین و مدیران با بخش های مختلف بزرگترین مرکز آموزشی کشور بیشتر آشنا گردند .
با توجه به هدف همایش که معرفی فعالیت های آموزشی مجتمع فنی تهران و مجموعه های دیگر بود جناب آقای دکتر وحدت از اساتید حوزه فناوری اطلاعات مجتمع فنی تهران دپارتمان آموزش های برون سازمانی ، به بیان موضوع بومی سازی فناوری اطلاعات، فضای سایبری و سواد رسانه با رویکرد اقتصاد مقاومتی پرداختند همچنین ایشان به ارائه پیشنهادات علمی – آموزشی جهت پیشبرد علوم فناوری در ادارات و سازمانها پرداختند .
این همایش در ساعت 9 آغاز گردید و پس از سخنان دکتر فرجادی با موضوع ظرفیت سازی منابع انسانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی و همچنین اقتصاد مقاومتی از تئوری تا عمل که جناب دکتر حسینی منجزی (بخشدار مرکزی شهرستان لنجان استان اصفهان) بیان موضوع کردند در ساعت 12 به پایان رسید.