مانیتورینگ

"يکی دیگر از مباحث مهم و مرتبط با اتوماسیون صنعتی ، مانیتورینگ می باشد . امروزه مانیتورینگ یکی از نیازهای اساسی بسیاری از صنایع به خصوص صنایع بزرگ می باشد. بسیاری از صنایع بزرگ مانند صنایع پتروشیمی ، صنایع تولید انرژی ، صنایع شیمیایی و.. . بدون استفاده از سیستم مونیتورینگ مناسب قادر به ادامه کار خود نیستند . مانیتورینگ عبارت است از جمع آوری اطلاعات مورد نظر از بخشهای مختلف یک واحد صنعتی و نمایش آنها با فرمت مورد نظر برای رسیدن به اهداف مورد نظر. HMI يا همان human machine interface عبارت است از يک رابط يا واسط بين شخص کاربر و فرايند اتوماسيون صنعتي. WINCC در واقع برقراري ارتباط بين اپراتور و يک سيستم اتوماسيون صنعتي مثل PLC را فراهم ميکند. "

پيش نياز

"این دوره که به عنوان دوره تخصصی مدارات اتوماسیون صنعتی محسوب می گردد برای دو گروه از افراد توصیه می گردد. گروه اول : علاقه مندان به طراحی الکترونیک که پیش نیاز های این دوره را بر اساس پیش نیاز های استاندارد مجتمع فنی تهران سپری نموده باشند. گروه دوم : علاقه مندان به طراحی تابلوهای برق صنعتی "

سرفصل

  • نصب و معرفی نرم افزار Win CC ، اصول طراحی و اجرای پروژه توسط Win CC ، معرفی صفحات مختلف برنامه نویسی
  • پیکربندی یک تصویر فرآیند و پیامها ، ایجاد اتصال PC به PLC و انتقال DATA
  • سطوح مختلف دسترسی Access Protection ، ساخت و نمایش آلارم ها
  • مراحل مورد توجه و نیاز جهت انجام یک پروژه صنعتی ، اجرای پروژه به صورت عملی توسط کامپیوتر (Monitoring ) با PLC
  • ایجاد Archive و شیوه تبدیل به صفحات Excel ، گزارش گیری از پروسه

مهارت های اکتسابی

"در طول این دوره آموزشی، مدرسین مجموعه خواهند کوشید تا هنرجویان با نحوه ارتباط بين اجزاي الكترونيك و قطعات صنعتي آشنایی پیدا نموده و توانایی های زیر را کسب نمایند. - انجام پروژه های متعدد صنعتی منطبق بر واقعیت - برنامه نویسی و طراحی نرم افزار Win CC - برنامه نویسی s7 300 PLC - ارتباط دهی Online، PLC و کامپیوتر (monitoring)و تابلوهای آموزشی و انجام تستهای واقعی "

کلاس های آتی این درس

اسفند 11
مانیتورینگ
  حافظ
  21 ساعت  |  شنبه 08:30 تا 13:30, یکشنبه 08:30 تا 13:30, دوشنبه 08:30 تا 13:30, سه شنبه 08:30 تا 13:30