درایوهای AC

درایو یا کنورتور فرکانس و یا کنترل کننده دور موتور برای تنظیم دور الکتروموتورهای AC (موتورهای سه فاز ) استفاده می گردد. درایوها قادرند دور موتور راز صفر تاچندین برابر دور نامی موتور و بطور پیوسته تغییر دهند. تنظیم دور در الکتروموتورها علاوه بر منعطف نمودن پروسه های صنعتی ، در کاربردهای زیادی منجر به صرفه جوئی انرژی هم می گردد. علاوه بر آن درایوها جریان راه اندازی کشیده شده از شبکه را به میزان زیادی کاهش می دهند. بطوریکه این جریان خیلی کمتر از جریان اسمی موتور است.

پيش نياز

"این دوره که به عنوان دوره تخصصی برای طراحان مدارات اتوماسیون صنعتی محسوب می گردد برای دو گروه از افراد توصیه می گردد. گروه اول : دانشجویان دانشگاهها آشنایی نصبی با مباحث برق صنعتی پیدا نموده اند . گروه دوم : افرادی که دوره برق صنعتی و PLC را سپری نموده اند. "

سرفصل

  • موتورهای سه فاز ، پلاک مشخصات ، ویژگی ها
  • اصول کلی درایوهای AC ، اتصال برق سه فاز به درایو ، کابل کشی ، حفاظت
  • نحوه نصب درایو ، ادوات مختلف درایور Micro Master 440
  • تعریف پارامترهای درایو با توجه به پلاک ، معرفی و کار با پارامترهای درایو (تعریف و برنامه ریزی پارمترهای مورد نیاز) ، حالتهای مختلف کنترلی
  • کار با BOP ، کار با ورودی و خروجی های آنالوگ ، ارتباط Drive با PLC همراه با مثالهای مربوطه ،عیب یابی و تشخیص خط

مهارت های اکتسابی

"در طول این دوره آموزشی ، مدرسین مجموعه خواهند کوشید تا مخاطبان با نحوه عملکرد درایور های AC آشنایی یابند. انتظار می رود کسانی که این دوره را به پایان می رسانند توانایی های ذیل را کسب نموده باشند. - نحوه اتصال برق سه فاز به درايو، كابل كشي و برقراري حفاظت و كنترل - اتصال موتور به درايوو مفهوم سيگنالها - نحوه ترمز موتورهاي سه فاز توسط درايو - اجزاءجانبي درايوو نحوه اتصال به PLC "

کلاس های آتی این درس

اسفند 18
درایوهای AC
  حافظ
  21 ساعت  |  شنبه 08:30 تا 13:30, یکشنبه 08:30 تا 13:30, دوشنبه 08:30 تا 13:30, سه شنبه 08:30 تا 13:30