به دپارتمان کودک و نوجوان مجتمع فنی تهران خوش آمدید

دپارتمان کودک و نوجوان واحدی متمایز نسبت به کلیه بخش های مجتمع فنی تهران است و دلیل این تمایز ، مخاطبین آموزشی این واحد در رده سنی کودکان و نوجوانان می باشد.ازآن جا که فراگیری هر علمی درسنین کودکی به مراتب ماندگارتر وموثرتر خواهد بود. کلیه علوم مرتبط با کودکان و نوجوانان نیز نیازمند آموزشی پایه ای در گروه سنی مذکور می باشد . و این امر تنها با برنامه ای مدون و هدف دار محقق می شودو امکان ادامه تحصیل در این راستا را به فرد خواهد داد.

گروه های آموزشی دپارتمان کودک و نوجوان

مهارت زندگی

هدف ماآموزش ویادگیری مهارت های ویژه ی فردی درکنار گردشگری است.واینکه بچه ها ازدنیای مجازی وبازی های کامپیوتری دور شوند ودر دنیایی واقعی کنار زیبایی های آن وکنار دوستان وخانواده شان باشند و نظم وانضباط اجتماعی رادر محیط های عمومی درکنار دوستان خود بیاموزند.

هنر و گرافیک

هنر مجموعه ای از فرآیند های ساخت ذهن انسان است که روی احساسات و هوش انسانی اثرمی گذارد وکار هنر خلق زیبایی است. گروه هنر دپارتمان کودک و نوجوان با هدف گسترش زیبایی در فضای مدارس و رشد و پرورش خلاقیت کودکان و نوجوانان اقدام به برگزاری دوره های :هنر های تجسمی (نقاشی ،خوشنویسی،تصویر سازی،تایپوگرافی، طراحی ، عکاسی و تندیس گری ، هنر های نمایشی و سینمای دیجیتال(تئاتر ، بازیگری ،کارگردانی ، نمایشنامه نویسی) و صنایع دستی ، نموده است.اين گروه آموزشي با توجه به خلاقيت کودکان و نوجوانان در راستاي توسعه آموزش دوره هاي گرافيک و به صورت کاربردي تدوین شده است.

رباتیک

در طرح درس تدوین شده برای این گروه مباحثی از جمله ریاضیات ، علوم مهندسی ، رباتیک و شناخت مکانیزم ها در قالب بازی و تجربه مورد آموزش قرار می گیرد. در طول برگزاری این دوره چندین بازی مختلف طراحی گردیده است که بنا به طرح درس توسط مربی در کلاس انجام می شود.

فناوری اطلاعات و ارتباطات

درجهت تحقق آموزش کامپيوتر براي کودکان ونوجوانان ايجاد شده است که در اين گروه دوره هاي مهارتي و کاربردي کامپيوتر ازجمله ICDL و Web Starterو انواع برنامه نویسی ها C+ +,C#,Android,Phyton,Scartch)) و وبلاگ نویسی ،دوره های کودک،والدین و شبکه های اجتماعی، سیستم عامل مکینتاش،کسب وکار الکترونیک،آشنایی با امنیت شبکه و هک برای نوجوانان،پایگاه داده، اصول سخت افزارونرم افزار های جذاب پرزی،کمتازیا و ... براي مخاطبين آموزشي دپارتمان تدوين گرديده است.

پکا

"پيشتازان کامپيوتر ايران" به دو صورت آزاد ودر سال تحصيلي اجرا مي گردد. از آنجا که اين طرح براي گروه سني کودک ونوجوان ارائه مي گردد داراي اهداف بلند مدت و زير ساختي مي باشد. در گروه آموزشي پکا آزاد، منابع آموزشي مرتبط با طرح ارائه مي گردد و رده سني ۴ الي ۱۲ سال را تحت پوشش قرار مي دهد. آموزش هاي پکا سال تحصيلي بر اساس مقاطع تحصيلي ابتدايي و دبيرستان تدوين شده اند؛ مخاطبان طرح دانش آموزان مدارس می باشند که متناسب با مقطع تحصيلي دوره هاي آموزشي در راستاي توسعهICT می باشد.

تماس با دپارتمان کودک و نوجوان

تقویم آموزشی دپارتمان کودک و نوجوان

آذر 6
برنامه نویسی مقدماتی با اسکرچ کودکان
  سعادت آباد
  30 ساعت  |  دوشنبه 18:00 تا 19:30, چهارشنبه 18:00 تا 19:30
آذر 7
Photoshop مقدماتی نوجوان
  سعادت آباد
  30 ساعت  |  یکشنبه 16:00 تا 19:00, سه شنبه 16:00 تا 19:00
آذر 9
برنامه نویسی مقدماتی ++C نوجوانان
  غرب
  45 ساعت  |  پنجشنبه 17:30 تا 20:30
آذر 9
پایگاه داده نوجوانان
  غرب
  45 ساعت  |  پنجشنبه 14:30 تا 17:30
آذر 14
ساخت بازی های رایانه ای مقدماتی 1
  سعادت آباد
  30 ساعت  |  سه شنبه 16:00 تا 19:00
آذر 18
ICDL 1 نوجوان
  سعادت آباد
  50 ساعت  |  شنبه 15:00 تا 17:00
آذر 18
ICDL 1 نوجوان
  سعادت آباد
  50 ساعت  |  شنبه 15:00 تا 17:00
آذر 19
برنامه نویسی مقدماتی نوجوانان
  سعادت آباد
  60 ساعت  |  یکشنبه 17:30 تا 20:30