به دپارتمان کودک و نوجوان مجتمع فنی تهران خوش آمدید

دپارتمان کودک و نوجوان واحدی متمایز نسبت به کلیه بخش های مجتمع فنی تهران است و دلیل این تمایز ، مخاطبین آموزشی این واحد در رده سنی کودکان و نوجوانان می باشد.ازآن جا که فراگیری هر علمی درسنین کودکی به مراتب ماندگارتر وموثرتر خواهد بود. کلیه علوم مرتبط با کودکان و نوجوانان نیز نیازمند آموزشی پایه ای در گروه سنی مذکور می باشد . و این امر تنها با برنامه ای مدون و هدف دار محقق می شودو امکان ادامه تحصیل در این راستا را به فرد خواهد داد.

گروه های آموزشی دپارتمان کودک و نوجوان

مهارت زندگی

هدف ماآموزش ویادگیری مهارت های ویژه ی فردی درکنار گردشگری است.واینکه بچه ها ازدنیای مجازی وبازی های کامپیوتری دور شوند ودر دنیایی واقعی کنار زیبایی های آن وکنار دوستان وخانواده شان باشند و نظم وانضباط اجتماعی رادر محیط های عمومی درکنار دوستان خود بیاموزند.

هنر و گرافیک

هنر مجموعه ای از فرآیند های ساخت ذهن انسان است که روی احساسات و هوش انسانی اثر می گذارد و کار هنر خلق زیبایی است. گروه هنر دپارتمان کودک و نوجوان با هدف گسترش زیبایی در فضای مدارس و رشد و پرورش خلاقیت کودکان و نوجوانان اقدام به برگزاری دوره های :هنر های تجسمی (نقاشی، خوشنویسی، تصویر سازی، تایپوگرافی، طراحی، عکاسی و تندیس گری، هنر های نمایشی و سینمای دیجیتال (تئاتر، بازیگری، کارگردانی، نمایشنامه نویسی) و صنایع دستی، نموده است. اين گروه آموزشي با توجه به خلاقيت کودکان و نوجوانان در راستاي توسعه آموزش دوره هاي گرافيک و به صورت کاربردي تدوین شده است.

رباتیک

در طرح درس تدوین شده برای این گروه مباحثی از جمله ریاضیات ، علوم مهندسی ، رباتیک و شناخت مکانیزم ها در قالب بازی و تجربه مورد آموزش قرار می گیرد. در طول برگزاری این دوره چندین بازی مختلف طراحی گردیده است که بنا به طرح درس توسط مربی در کلاس انجام می شود.

فناوری اطلاعات و ارتباطات

در جهت تحقق آموزش کامپیوتر برای کودکان و نوجوانان ایجاد شده است که در این گروه دوره های مهارتی و کاربردی کامپیوتر از جمله ICDL و Web Starter و انواع برنامه نویسی ها (C++, C#, Android, Phyton, Scartch) و وبلاگ نویسی، دوره های کودک، والدین و شبکه های اجتماعی، سیستم عامل مکینتاش، کسب و کار الکترونیک، آشنایی با امنیت شبکه و هک برای نوجوانان، پایگاه داده، اصول سخت افزار و نرم افزارهای جذاب پرزی، کمتازیا و... برای مخاطبین آموزشی دپارتمان تدوین گردیده است.

پکا

"پيشتازان کامپيوتر ايران" به دو صورت آزاد ودر سال تحصيلي اجرا مي گردد. از آنجا که اين طرح براي گروه سني کودک ونوجوان ارائه مي گردد داراي اهداف بلند مدت و زير ساختي مي باشد. در گروه آموزشي پکا آزاد، منابع آموزشي مرتبط با طرح ارائه مي گردد و رده سني ۴ الي ۱۲ سال را تحت پوشش قرار مي دهد. آموزش هاي پکا سال تحصيلي بر اساس مقاطع تحصيلي ابتدايي و دبيرستان تدوين شده اند؛ مخاطبان طرح دانش آموزان مدارس می باشند که متناسب با مقطع تحصيلي دوره هاي آموزشي در راستاي توسعهICT می باشد.

تماس با دپارتمان کودک و نوجوان

تقویم آموزشی دپارتمان کودک و نوجوان

مهر 1
ICDL 2 نوجوان
  سعادت آباد ظرفیت باقیمانده 3 نفر
  50 ساعت  |  دوشنبه 17:30 تا 19:30
مهر 2
ICDL 2 نوجوان
  سعادت آباد
  50 ساعت  |  سه شنبه 16:00 تا 18:00
مهر 3
طراحی پیشرفته
  سعادت آباد
  26 ساعت  |  چهارشنبه 18:00 تا 20:00
مهر 4
برنامه نویسی مقدماتی #C برای نوجوانان
  سعادت آباد ظرفیت باقیمانده 5 نفر
  45 ساعت  |  پنجشنبه 17:30 تا 20:30
مهر 4
Photoshop پیشرفته نوجوان
  سعادت آباد
  45 ساعت  |  پنجشنبه 09:00 تا 11:00
مهر 4
رنگ، نقش ، خلاقیت (2)
  سعادت آباد
  35 ساعت  |  پنجشنبه 09:00 تا 11:00
مهر 5
کاربری حرفه ای گوشی های هوشمند آیفون
  سعادت آباد
  14 ساعت  |  جمعه 11:00 تا 15:00
مهر 6
برنامه نویسی مقدماتی #C برای نوجوانان
  غرب
  45 ساعت  |  شنبه 17:30 تا 20:30, دوشنبه 17:30 تا 20:30