وبینار دکتر سعید سعادت با موضوع کارآفرینی


«اگر شغلی انتخاب کنید که دوست‌اش دارید، آنگاه در زندگی حتی یک روز هم کار نخواهید کرد» کنفوسیوس
واحد کارآفرینی استانی وزارت آموزش و پرورش در جهت آشنایی جوانان با مقوله کارآفرینی با همکاری مجتمع فنی تهران دو دوره آموزش ضمن خدمت برای مدیران و کارکنان وزارت آموزش و پرورش برگزار کرد. در این وبینار که با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان برگزار شد، دکتر سعید سعادت، مدیر عامل مجتمع فنی تهران و نویسنده حوزه توسعه فردی، به توضیح مباحثی در حوزه مهارت‌های نرم مورد نیاز  برای کارآفرینی در بین جوانان و نسل جدید پرداخت.
موضوع این وبینار «کارآفرینی از نگاهی دیگر: کشف نقطه طلایی کارآفرینان» بود و در دو جلسه یک‌ساعت‌ونیمه در تاریخ‌های ۲۴ خرداد و ۳ تیرماه برای بیش از 600 نفر برگزار شد. دکتر سعادت در این وبینارها درباره مسائل حائز اهمیت حوزه کارآفرینی و ارائه آموزش‌های لازم به جوانان، دانش‌آموزان، معلمان و مربیان جهت همسو کردن توانایی‌ها و علایق خود صحبت کردند.
دکتر سعادت پیشتر در حوزه توسعه فردی دو کتاب منتشر کرده‌اند و در این وبینار به اختصار مباحث مطرح‌شده در این کتاب‌ها را نیز ارائه نمودند. این دو کتاب بخشی از پروژه «هنر اوج‌گیری» هستند: هنر اوج‌گیری یک: برنامه‌ریزی استراتژیک توسعه توانمندی‌های شخصی و هنراوج‌گیری دو: هرم سعادت.
کتاب «هنر اوج‌گیری» مهارت‌های لازم برای برنامه‌ریزی استراتژیک فردی را به خواننده معرفی می‌کند و وی با انجام آزمون‌های جداگانه برای هر مهارت، میزان بهره‌مندی خود را از هر یک از آنها می‌سنجد و راهکارهایی مناسب را برای تقویت هر کدام می‌آموزد.
کتاب «هرم سعادت» به سه مفهوم طلایی می‌پردازد که تشکیل‌دهنده سه رأس قاعده هرم سعادت هستند: ارزش‌ها که تعیین می‌کنند چه اموری در زندگی شما اولویت دارند، علایق که تعیین می‌کنند چه کارهایی آتش شور و اشتیاق را در وجود شما شعله‌ور می‌کنند و توانمندی‌ها.
براساس آموزه این کتاب، در رأس هرم شغل مطلوب و مناسب شما قرار دارد. اگر بنیادهای معنادار زندگی و شغل خود را بر پایه اشتراک این سه رأس بنا کنید، هم موفقیت و کامیابی را تجربه می‌کنید و هم از زندگی خود راضی و خشنود خواهید بود. به این ترتیب، از دنیای پیرامون خود انرژی و شور و شوق بیشتری دریافت می‌کنید، انگیزه بیشتری به دست می‌آورید و خلاقیت شما تقویت می‌شود.


در بخشی از این وبینار دکتر سعادت در مورد تأثیری که افکار فرد بر شخصیت وی دارد صحبت کردند. وقتی فرد در ذهن به چیزی می‌اندیشد، این اندیشه در گفتار وی ظهور پیدا می‌کند. گفتار فرد، رفتار وی را شکل می‌دهند و رفتار وی بر اثر تکرار به عادات تبدیل می‌شوند. در نهایت عادات هر فرد شخصیت او را می‌سازند. پس افکار نقش مهمی در ساختن شخصیت و سرنوشت فرد دارند.
لازم به ذکر است به دلیل شیوع ویروس کرونا و عدم امکان تشکیل جلسه حضوری، آموزش‌های دکتر سعادت در این حوزه به‌صورت وبینار ارائه شد و مدیر کل دفتر آزمون‌های متوسطه فنی‌وحرفه‌ای و کارودانش، مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان، رؤسای کارآفرینی استان تهران و گلستان و گروهی از اساتید این حوزه به‌صورت آنلاین در این جلسات حضور داشتند.

 گزیده ای از سخنان دکتر سعادت :

 

 

 

 

 

 

همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند