به منظور کمک به پیشگیری از شیوع ویروس کرونا کلیه کلاس های حضوری در سال ۹۸ به سال پیش رو موکول می گردد.

 

     بنیآدم اعضای یکدیگرند         که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار        دگر عضوها را نماند قرار

تو کز محنت دیگران بی‌ غمی           نشاید که نامت نهند آدمی

 

جان بزرگ‌ترین سرمایه انسانی و حفاظت از آن اولین وظیفه هر فردی است. مجتمع فنی تهران که رسالت دیرین خود می‌دانسته و می‌داند که مهارت‌آموزی را در میان گروه‌های مختلف توسعه دهد، در بحران تازه‌ای که شیوع ویروس کرونا در کشور عزیزمان ایران موجب آن شده است، بر خود فرض می‌داند در این ایام بر اساسی‌ترین مهارت، یعنی مهارت حفظ سلامت تمرکز کند. بی‌شک همه ما در مبارزه با ویروس کرونا سهیم هستیم و ضروری است هرچه از دست‌مان بر می‌آید برای حفظ سلامت خود و عزیزان‌مان انجام دهیم. اگرچه در خط مقدم این جبهه پزشکان و گروه‌های درمانی در حال تلاشی ستودنی هستند، افزایش آگاهی و انتشار اطلاعات موثق و مفید در این زمینه نقش مؤثری در پیشگیری از همه‌گیر شدن این بیماری دارد. در این بخش سایت می‌توانید محتواهای متنی و تصویری مفید در مورد این بیماری و راه‌های پیشگیری و مقابله با آن را بخوانید. به امید روزی که دوباره آفتاب سلامت بر این مرز و بوم بدرخشد و کودکان وطن‌مان در کوچه و خیابان شعر شادی سر دهند.

 

 

 

 

با انرژی مثبت به جنگ کرونا برویم
لطفا این ویدئو را ببینید.

 

 

 

 کرونا


🔴 استرس بزرگترین دشمن سیستم ایمنی بدنه
  پس بهم شادی بدیم ツ
  قدر لحظات شادتون رو بدونید
  این نیز مثل تمام استرس های گذشته بگذرد.

🔅  تنها کاری که از ما ساخته است
   اینه که با تغذیه درست و حال و روحیه عالی سیستم ایمنی خانواده مون و خودمون رو بالا ببریم.
🔅 بچه ها ، بازهم نباید درگیر این استرس ها بشن وگرنه ممکنه آسیب های روحی روانی جبران ناپذیری ببینن فقط بهشون بگیم که بهداشت رو با دقت بیشتر رعایت کنند.

 

 

 

کارت بانکی را با محلول آب و الکل ضد عفونی کنید

🔹 استفاده از کارت بانکی به جای اسکناس یکی از توصیه‌های بهداشتی مهم برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا است، اما کارت بانکی نیز آلوده بوده و باید با آب و الکل ضد عفونی شود.

 

 

 هشدار قطع آب در تهران /بمب مصرف آب در تهران ترکید

به دنبال نگرانی از شیوع ویروس کرونا در تهران و ضرورت رعایت دوچندان نکات بهداشتی از سوی شهروندان و هم‌چنین هم‌زمانی آن با سنت نوروزی خانه‌تکانی، مصرف آب تهران به صورت چشم‌گیری افزایش یافته است.
به همین دلیل شرکت آب و فاضلاب استان تهران طی اطلاعیه از مشترکان استان تهران درخواست کرد تاضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشت فردی تا حد امکان از مصارف غیر ضروری مانند شست‌وشوی فرش، پتو، درها و پنجره‌ها خودداری شود تا برای مصارف ضروری دچار کمبود آب نشویم و این مقطع حساس را بدون کم‌آبی و قطع آب سپری کنیم.

 

 

در خانه می مانیم .
مسافرت نمی رویم . خرید غیر ضروری نمی رویم .
کتاب می خوانیم .
فیلم می بینیم .
از حضور در خانواده لذت می بریم .
خانه تکانی می کنیم .
مطلب و مهارتی جدید یاد می گیریم .

 

 

 

 

 سرانجام کرونا چه می‌شود؟

یک اپیدمیولوژیست اعلام کرد که اپیدمی‌های پیشرونده در مدت زمان مشخص و تعریف‌شده‌ای افزایش یافته و سپس به سطح ثابتی رسیده و در نهایت رو به خاموشی می‌گذارند.

 

 

کیت تشخیصی مورد تایید سازمان بهداشت جهانی تولید شده است

🔸  بیگلری، رئیس انستیتو پاستور ایران:

🔹  انستیتو پاستور از هفته های پیش وارد بحث طراحی کیت آزمایشگاهی تشخیص کرونا شد.

🔹  کیت تشخیصی مورد تایید سازمان بهداشت جهانی تولید شده است.

🔹  بیش از ۲۲ مرکز در سراسر کشور تجهیز شده‌اند و می توانند آزمایش های تشخیصی را انجام دهند.

🔹  در حوزه کیت های تشخیصی باید از یک روش استاندارد برای کل کشور استفاده شود تا قابل تعمیم باشد.

🔹   فناوران کشور به شدت در حال فعالیت برای ساخت کیت های داخلی هستند.

 

 

 

رحم وزخم

🔵  محمدرضا طالبی نژاد دکترای جامعه شناسی

✔  کشف کامیون زنجبیل احتکار شده توسط پلیس!

✔  جان باختن پرستار بدلیل ویروس کرونا

✔  قیمت لیمو ترش هشت هزار تومانی به سی هزارتومان رسید!

✔  سلامت کادرهای پزشکی مرتبط با بیماران کرونایی ، بیش از  همه در معرض خطر

✔  عده ای در پی پر کردن جیب خود به بهانه شیوع کرونا هستد.

✔  در روزهای پایانی سال، به فکر مشاغلی باشیم که بدلیل کسادی ناشی از شیوع احتمالی کرونا، حتی از پس آجاره محل کسب شان بر نمی آیند.، دراین راستا من تصمیم گرفته ام این ماه اجاره کمتری بگیرم.

✔  بدلیل بحث کرونا، قیمت مواد شوینده وبهداشتی افزایش یافت.

✔  و...

🔵  رحمی که لازم است بیشتر به همدیگر داشته باشیم، زخم هایی که متاسفانه برخی  باسواستفاده از شرایط پیش آمده وبا منفعت طلبی شخصی، ایجاد می کنند! براستی چرا وباچه مجوز اخلاقی وانسانی؟

🔶   در روزهایی که مساله ویروس کرونا، اصلی ترین مساله مردم و دولت در ابعاد مختلف آن شده است، هم جان گذشتگی، فداکاری وجهاد خدمت عده ای را بخصوص در جامعه پزشکی و درمانی کشور می بینیم ومی شنویم، هم طمع ورزی و فرصت طلبی عده ای دیگر را از این ماجرا.

🔶   معمولش این هست که بخصوص در مواقعی که یک مساله فراگيری مانند ویروس کرونا، همه چیز جامعه از علم وآموزش و اقتصاد وکسب وکار گرفته تاامور فرهنگی و اجتماعی، روح وروان وبخصوص سلامت جامعه را تحت تاثیر منفی خود قرار می دهد،به همدیگر مهربان تر باشیم، با یکدیگر با رحم ومروت وگذشت بیشتری برخورد کنیم نه اینکه خودخواهانه و آزمندانه، سنگ در جلو پای یکدیگر اندازیم واز خون  وجان مردم هم در پی پول باشیم.


🔶  موسم کرونا وکرونازدگی، وقت همبستگی بیشتر، مدارا ومروت بیشتر، همکاری و همدلی بیشتر و رعایت کردن بیشتر حال دیگران است. وقت انتقام نیست!

🔶  آهای سواستفاده چی هایی که  که از نمد کرونا وکرونازدگی به فکر کلاهی برای مال اندوزی وحرام خواری بیشتر هستید، بدانید نانی که از دست کردن در خون وجان جامعه، بدست آید، خوردن ندارد، عقوبت دنیوی واخروی آن دامنگیرتان خواهد بود همیشه ودر همه حال.

🔶  آهای کلاهبردار، محتکر، گرانفروش،، وقت وموسم خوبی را برای مکیدن خون مردم، به گونه ای دیگر انتخاب نکرده‌ای!، کرونا به اندازه کافی خودش وترسش، استرس وناامنی واضطراب ذهنی بر جامعه ایجاد کرده، تو از کسادی حاصل از آن به فکر رونق جیب طمع خودهستی؟! ، زنهار!!!

🔶  درود وهزاران درود بر پرستاران و درمانگران وکادر های درمانی وبهداشتی جامعه که آنها هم اگرچه مثل من وشما وخیلی های دیگر تنگنای معیشتی دارند و...، اما حتی از جان خود نیز برای مراقبت و درمان وعلاج مبتلایان دریغ نمی ورزند.

🔶  سپاس وتقدیراز آن مالک و کارفرمایی که بر خلاف پیش بینی ها، وقتی تعطیلی وکسادی بازار وکسب وکار مستاجرش وکارگرش  که هزار امید داشت به فروش بیشتر کالا وخدماتش در شب عیدو...  را می بیند حال وروز اورا بیشتر درک کرده و با  مهربانی و رحم بیشتر، سعی دارد اندکی غبار از چهره غم گرفته اش بزداید.

🔶  بله کرونا هم می رود روزی از جامعه (به امید لطف خدا و مراقبت بیشتر همه ما  واقدامات گسترده تر دولت هرچه زودتر)، اما آنچه می ماند، رحم وانصاف وایثاری است که مردان وزنان این دیار حتی به قیمت جان خود در حق یکدیگر روا می دارند والبته نمک هایی که برخی بر زخم های تن رنجور جامعه  ایجاد می‌شود.

🔶  بیاییم با مهربانی بیشتر، باهمدردی بهتر، همکاری موثرتر، دراین زمانه سخت، یار شاطر هم باشیم ، نه بار خاطر، بیاییم به یکدیگر رحم کنیم، بیشتر از گذشته و بیشتر از زمان های عادی دیگر، مبادا با رفتار کج و  نادرست خود، زخم هایی بدتر وماندگارتر از کرونا ایجاد کنیم.

🔶  اکنون نوبت همه است، هرکسی با قلمش، قدمش، گفتارش کردارش، دستگیریش، با مالش، با تقسیم بیشتر شادی هایش، با مدارا کردن بیشترش و... می تواند در کمپین مهربانی بیشتر هشتاد میلیون ایرانی عضو شود بسم الله.
 
🔶  شاید الان وقتی مناسب تری باشد برای خواندن مجدد شعر سعدی علیه الرحمه وعمل به آن :

بنی آدم اعضای یکدیگرند
که در آفرینش زیک گوهرند

چوعضوی به درد آورد روزگار
دگر عضو ها را نماند قرار

 تو کز محنت دیگران بی غمی
نشاید که نامت نهند آدمی

 

 

 

اطلاعات تماس

021-2729

info@mft.info

سعادت آباد، بالاتر از ميدان كاج، خيابان دوم (شهيد عبقری)، بلوار بهزاد شمالی، نبش باغستان يكم، شماره 12

 

همکاران ما آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند